Grzegorz Piechowiak Wiceminister Rozwoju i Technologii

Grzegorz Piechowiak urodził się 14 września 1963 roku w Pile. Jest absolwentem socjologii na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Ukończył również studia podyplomowe „Zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie i upadłości” w Wyższej Szkole Zawodowej Kadry dla Europy w Poznaniu. Posiada licencję syndyka oraz uprawnienia kandydata do rad nadzorczych jednoosobowych spółek skarbu państwa.

W latach 1992–1997 pracował m.in. jako wicekonsul w ambasadzie polskiej w Rzymie. W latach 2002-2006 był radnym Rady Powiatu Pilskiego z ramienia Porozumienia Samorządowego, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile (2007-2008). Przez kilka lat prowadził również własną działalność gospodarczą.

Poseł na Sejm RP III, VIII i obecnej kadencji, w której przewodniczy Grupie Bilateralnej Polsko-Włoskiej oraz Parlamentarnemu Zespołowi ds. Policji.

Współtworzył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile. Został wyrózniony (w 2018 r.) przez Senat Uczelni tytułem honorowym oraz medalem Legatus Almae Matris.

Odznaczony Komandorią Orderu Zasługi Republiki Włoskiej (w 2000 r.).

Żonaty, ojciec córki i syna.

Skip to content